Cerrar
 

Navštívené hotely Ostatní související hotely Pomoc Icono Teléfono 1 800 227 23 56 | Barceló Agents |

Zavrít
my Barceló
Barceló Praha Five

Najděte si
svůj hotel

Zadejte hotel nebo destinaci Zavrít

Barceló
Praha Five

Vyberte data a osoby

Váš výběr

Barceló
Praha Five

Hledat jiný hotel


hotely


Destinace

Temáticas

Hoteles con temática

Paises

Pokud znáte název hotelu nebo města, které hledáte, napište jej.

Pokud ne, nabízíme vám jiné možnosti hledání:

ZOBRAZIT MAPU ZOBRAZIT SEZNAM
Termín pobytu:
Počet nocí:
Osoby/Pokoje:
Sleva (nepovinné) Zobrazit slevy
DUBEN Zavrít

Mi Barceló

  • Zaregistrujte se na kanál YouTube zde
  • Sledujte nás na Facebooku zde
  • Přidejte se k nám na Google+ zde

Mapa České republiky

Mapa Prahy

Užitečné informace

Měna: koruna česká

Obyvatelstvo: 1 200 000 obyvatel

Elektřina: 220 voltů AC, 50 Hz (evropská zástrčka se dvěma kovovými kolíky)

Oficiální jazyk: čeština. Velmi rozšířená je také němčina.

Časové pásmo: GMT +1

 > 
 > 
 > 
 > Hotel-Barcelo-Praha-Five

Informace o destinaci

Země

Česká republika je hornatá země střední Evropy, která se může pochlubit různými architektonickými styly, včetně baroka, secese i avantgardních stylů. Malebná země plná hradů a historických památek, která okouzlí každého návštěvníka.

Česko je rodištěm Franze Kafky, Milana Kundery a jiných slavných spisovatelů a Češi jsou národ milých a upřímných lidí, který musel v minulosti čelit různým vlivům okolních států. Od konce komunistické éry v roce 1989 se mezi turisty celého světa probudil zájem o Českou republiku díky její kultuře, historii, svěží přírodě, půvabným městům a lázeňským střediskům.

Praha se navíc proslavila Mezinárodním knižním veletrhem.

Popis oblasti

Praha je jedním z klenotů Evropy, město zapsané na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ve všech koutech Prahy najdete nějaké osobité kouzlo. Její půvabné ulice působí jako z pohádky, v zimě bývá Praha zasněžená, na jaře a na podzim svěží, v létě vyhřátá. Město má navíc bohatou a pestrou nabídku kulturních akcí: muzea, festivaly klasické hudby (známý hudební festival Pražské jaro) a bohatý divadelní život.

Praha je plná nejrůznějších zajímavostí. Na vánočním trhu si můžete vychutnat skleničku svařeného vína nebo se můžete projet na lodičce po řece Vltavě pod Karlovým mostem a přitom se dívat na nebe nad Prahou

Je těžké popsat krásu Prahy. Nejlépe město poznáte tak, že se ztratíte v jejích uličkách, budete se toulat a poznávat její malebná zákoutí.

Česká kuchyně

Pivo Pivo je národním nápojem České republiky, neboť je zde nejvyšší spotřeba piva na osobu na světě. Návštěvníci mohou ocenit jeho kvalitu a bohatou nabídku v některém z mnoha barů, pivnic a kaváren hlavního města.

Polévky Polévky jsou v Praze velmi oblíbené, z nejznámějších polévek se nabízejí například: Národní polévka (česká bramboračka) obsahuje mrkev, houby a brambory, z ostatních polévek můžete ochutnat polévku ze zelí a uzeného masa (zelňačka) a nemůžeme zapomenout ani na oblíbený guláš a

Pražskou šunku. Jedním z nejtypičtějších jídel v Praze je šunka plněná šlehanou smetanou nebo

Výborná husí játra s cibulí (husí játra na cibulce).

Návštěvy

Pražský orloj, který je také známý jako orloj Starého Města, je jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších turistických atrakcí historického centra Prahy. Jedná se o středověké astronomické hodiny umístěné na jižní stěně Staroměstské radnice (GPS: 50 05 16.59 N, 14 25 14.489 E). Ačkoliv v minulosti byly tyto hodiny vícekrát vážně poškozeny, vždy byly opraveny s cílem co možná nejvíce zachovat jejich technickou, uměleckou a duchovní integritu. V současné době se pravděpodobně jedná o jedny z nejlépe zachovalých astronomických hodin na světě. Celé astronomické hodiny, tyče, systém otáčení, zvony a pohyby apoštolů a soch jsou řízeny prostřednictvím železného mechanismu, který se zachoval prakticky od začátku, a jehož základy sestrojil v roce 1410Mikuláš z Kadaně. Od velké rekonstrukce v roce 1866 jsou řízené také mechanickým chronometrem Romualda Božka.

Pražský hrad Jedna z nejdůležitějších památek země, někdejší sídlo českých králů a později prezidentů současné České republiky.

Zlatá ulička Jedna z nejkrásnějších uliček v okolí hradu a místo, kde žil Franz Kafka.

Katedrála Svatého Víta Byla postavená v gotickém stylu a nachází se uvnitř areálu Pražského hradu. Dříve rezidence králů a královen českých a v současné době sídlo prezidenta.

Karlův most je nejznámější památkou Prahy. Spojuje Staré Město a Malou Stranu, je to pěší zóna plná umělců a pouličních prodejců. Další možností je projet pod mostem na jedné z lodí

Starý židovský hřbitov v Praze. Toto pozoruhodné a symbolické místo bylo řadu let jediným místem, kde se v Praze mohli pohřbívat Židé (abyste se vyhnuli frontám, doporučuje se zakoupit vstupenku v synagoze).

Nákupy

Nejtypičtějšími výrobky Prahy jsou český křišťál a loutky. Typické produkty této části města budete moci zakoupit na tržnici Havelský Trh. Ideálním místem pro zakoupení autentických dřevěných hraček a loutek i českého křišťálu je Art Décoratif. Obchod s uměleckými řemeslnými výrobky a šperky