Cerrar
 

Ziyaret edilen oteller İlgili diğer oteller Yardım Icono Teléfono 1 800 227 23 56 | Barceló Agents |

Kapat
my Barceló
Fachada del hotel Barceló Eresin Topkapi

Otelinizi
bulun

Otel veya varış noktası seçin Kapat

Barceló
Eresin Topkapi

Tarihleri ve kişileri seçin

Seçiminiz

Barceló
Eresin Topkapi

Başka bir otel arayın


oteller


Hedefler

Temáticas

Hoteles con temática

Paises

Aradığınız şehrin veya otelin adını biliyorsanız, buraya yazın.

Bilmiyorsanız, diğer arama seçeneklerini kullanın:

HARİTAYI GÖR LİSTEYİ GÖR
Konaklama tarihleri:
Gece sayısı:
Kişiler/Odalar:
İndirim (isteğe bağlıdır) İndirimleri gör

Yükleniyor Tarifeler yükleniyor...

Ara

Iptal et

NİSAN Kapat

Mi Barceló

  • Youtube kanalına buradan kaydolun

Türkiye haritası

İstanbul Haritası

Türkiye iletişim bilgileri

Para birimi: Türk Lirası

Resmi saat: UTC + 2. İspanya'ya göre saatleri değişir.

Nüfus: 3.023.000 kişi

Elektrik 220 v/ 50-60 hz (İspanya'dakiyle aynı bir clavija formatı)

Resmi dil: Türkçe resmi dildir. (şehirlerde İngilizce, Fransızca ve Almanca konuşan insanlarla karşılaşabilirsiniz)

 > 
 > 
 > 
 > Hotel Barceló Eresin Topkapı

Destinasyon bilgileri

Ülke

Türkiye Türkiye Doğu ve Batı arasında birçok güzelliğin bir arada bulunduğu bir ülkedir. Sürprizlerle dolu pazarların diyarı, sizleri baharatların baş döndürücü kokusunda kaybolmaya davet ediyor.

Türk insanları, geleneklerine düşkün ve batıl inançları olan bir toplum. Türk gözü diye bilinen, nazar (kem göze) diye adlandırılan kökü geleneklere dayanan bir değer kem göz. Nazar boncuklarının, insanları kem gözlerden koruduğuna inanılır.

Eski Türk geleneklerinden gelen Roma kökenli gerçek Türk hamamlarının tadını çıkarın. Hamamlar kadınların dedikodu yaptıkları yerlerdi. Çok dolu olmayan bir mideyle, akşam yemeğinizden önce girmenizi ve yorgunluğunuzu atmış tertemiz bir şekilde çıkmanızı öneririz.

Bu ülke tarihin zenginlikleriyle dolu kültürel bir yerdir.

Bölgenin tanıtımı

İstanbul tarihin, mitolojinin ve çağdaşlığın karışımı bir şehirdir. Boğaz Köprüsü Asya ile Avrupa'yı birbirinden ayırır ve İstanbul'u her iki kıtada da yaşayan bir şehir haline getirir.

Antik Osmanlı başkenti olan Istanbul, kültürel zenginliğini ve ihtişamını gösteren asil bir mimariye sahiptir. İstanbul etkileyici, kültürel aktivitelerin yoğunlukta olduğu bir kenttir. Ziyaretçilerin her adımda tarihin kokusunu içine çekeceği bir şehirdir.

Istanbul, Yunanlılar ve Romalılar tarafından işgal edilmiş, bir dönem Bizans egemenliğinde bulunmuş bir şehir olup, her zaman yoğun ve önemli bir ticaret merkezi olmuştur. Kapalıçarşı'nın, barları ve alışveriş merkezleriyle Taksim'in Pera'nın tadını çıkarın.

Kumaşların, renklerin, çayın enfes tadının ve zengin yemekler dünyasının keyfini çıkarın ya da fantastik el sanatlarından hatıra olarak saklayacağınız birşeyler alın.

Türk halkının cana yakınlığı, sokakların zarafetiyle İstanbul harika bir tatil merkezidir.

Türk mutfağı

Döner kebap şüphesiz ki, Türklerin en ünlü yemeği... Burada yaşayanlar döneri akşam yemeğinde yemek yerine öğle yemeği olarak yemeye alışkınlar. Dönerin çok ünlü olmasına rağmen, Türk mutfağının diğer lezzetleri sizi eşsiz yemek ziyafetiyle buluşturuyor.

Çorbaların, mezelerin, çeşitli sıcak ve soğuk aperatiflerin, dolmanın (ünlü yaprak sarması) ve pidenin tadını çıkarın.

Çayı ve Türk kahvesinin, rakının, sıvı yoğurt olarak bilinen ülkenin en çok tüketilen içeceği Ayranın lezzetine varın.

Ziyaretler

Sultanahmet semti:

Ayasofya. Eski İstanbul en görkemli yapılarından biri olan Meryem Ana Kilisesi'nin 537 yılında yapımı tamamlanmıştır, 1453'te yapılan kuşatmaya kadar Hristiyanlığın kalesi olarak bilinirdi.
Fatih bu kiliseyi camiye dönüştürmüştür. Ayasofya'nın en muhteşem bölümleri, mozaikleri ve 55 metreye kadar yükselen muazzam kubbesidir.

Sultanahmet Camii. 6 minaresi bulunan cami, mimari ve incelik bakımından uyum ve güzelliğin muhteşem bir bütünüdür. Cami "mavi "ismini duvarlarını kaplayan İznik çinilerinden almaktadır.

Topkapı Sarayı. Yaklaşık dört yüzyıl boyunca Osmanlı sultanlarının evi olarak kullanılmış, adeta bir binalar labirenti Topkapı Sarayı İstanbul'un en görkemli yapılarından biridir.
Boğazı ve Haliç'in bir araya geldiği tarihi yarımada'da bulunmaktadır. 2000 yıllık tarihe baktığınızda görmeniz gereken çok yer olduğunu fark edeceksiniz.

Alt kısımda yer alan turistik mekanları gezmeden dönmeyin:

· Hipodrom. Atların koşu pisti ve sivil Bizans hayatının merkezi olan Antik Hipodrom Sultanahmet Camisi karşısında açık havada yer almaktadır. Hipodrom'dan kalan üç anıt bulunmaktadır: Dikilitaş, bronz Yılanlı Sütun ve Çemberlitaş Yerebatan Sarnıcı.
Diğer yapılardan kalan yıkıntı haldeki kuleler, sütunlar ve duvar etekleri aynı zamanda Yerebatan Sarnıcı adı verilen bu mekanın yapımında kullanılmıştır.

· Kapalı çarşı. Toplamda yaklaşık 4.500 adet ortaçağ dönemine ait bölmeden oluşan bir labirent içerisinde yalnızca dükkanlar değil, aynı zamanda camiler, bankalar, restoranlar ve atölyeler mevcuttur. Kapalıçarşı, çevrede gezinip kendinizi kaybetmeniz için mükemmel bir mekan olacaktır.

· Dolmabahçe Sarayı. 19. yy ortalarında Sultan 1. Abdülmecit tarafından inşa ettirilen Dolmabahçe Sarayı'nın ön cephesi, İstanbul Boğazı'nın Avrupa kıyıları boyunca yaklaşık 600 metre uzanıyor. 56 sütun ve 4 buçuk ton ağırlığında 750 ampülden oluşan devasa kristal avize ile kabul salonu göz alıcı bir ihtişama sahip

Alışveriş

Türkiye'de yapılabilecek en cazip aktivitelerden biri haline gelen alışveriş yapmak İstanbul seyahatinizde aklınızda kalan en unutulmaz anlardan biri olabilir.

Eminönü, Tahtakale, Mahmutpaşa, Pera, Nişantaşı gibi semtler çok ünlü alışveriş merkezleridir.